Google+ AR-GE MERKEZİ - Carre Wheels | Carre Jant | Türkiye'nin Lider Jant Üreticisi

AR-GE MERKEZİ

AR-GE MERKEZİ

arge.png

Technocast AR-GE Merkezi T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak Türkiye'nin 669. AR-GE Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

00.jpg

2002 senesinde kurulan TECHNOCAST Küçük Ev Aletleri, Otomotiv ve Medikal alanlarında faaliyet göstermektedir. Faaliyetlerine 2002 senesinde otomotiv alanında alüminyum jant üretimi ile başlayan Technocast ilerleyen yıllarda plastik enjeksiyon alanında yatırım yaparak beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörlerine OEM/ODM tedarikçi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Tedarikçisi olduğu sektörün önde gelen yerli ve yabancı şirketleri ile birçok yenilikçi projeye imza atan Technocast küçük ev aletleri alanında müşterilerine tasarım ve AR-GE ile başlayarak üretim, serigrafi, montaj alanlarında servis vermekte, yenilikçi projeler üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

Technocast Otomotiv alanında grup şirketleri arasında yer alan Kare Metal ile 10" - 23" ölçüleri arasında alüminyum alaşımlı jant üretiminin yanında model tasarımı, kalıp tasarımı, kalıp üretimi, simülasyon ve kalite laboratuvar test işlemleri konularında yetkinlik kazanarak Türkiye'nin önde gelen alüminyum alaşımlı jant üreticisi konumuna yükselmiştir.

Kuruluş yıllarından itibaren AR-GE ve inovasyonu odak alanına koyan Technocast yatırım alanlarına medikali de dahil ederek 2013 senesinde Çerkezköy OSB'de kurduğu Avrupa standartlarındaki temiz oda tesislerinde endoskopi aksesuarları üretimi üzerine çalışmalarına başlamış, 2015 senesinde üretime geçmiştir.

TECHNOCAST her 3 alandaki AR-GE ve üretim faaliyetlerini Çerkezköy OSB'de 3 lokasyonda toplam 15.000 mkapalı alanda sürdürmektedir.  Grup 2017 senesinde stratejik öncelikleri doğrultusunda küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarındaki AR-GE, inovasyon çalışmalarını ve ekiplerini bir araya toplayarak sinerji yaratmak ve faaliyetlerini tek bir merkezden yönetmek amacıyla Technocast AR-GE Merkezi'ni kurmuştur. Her 3 iş kolunda da faydalı model ve patent başvuruları olan grup, yetkin mühendis kadrosu ve üniversitelerle yaptıkları işbirlikleri ile AR-GE merkezi çatısı altında yeni projeler üzerinde çalışmaya devam etmektedir. AR-GE Merkezi kadrosu AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerinin yanında üretimde verimlilik ve Endüstri 4.0 projeleri üzerinde de çalışmaktadır. Grup, ileriki dönemlerde daha inovatif projelere imza atmak üzere 3 yıllık planlarını hazırlamıştır.

25 Ekim 2017 tarihinde TECHNOCAST AR-GE Merkezi T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 669. AR-GE Merkezi olarak onaylanmıştır.  

www.technocast.com.tr
www.carre.com.tr
www.mednetic.com.tr

 

 

scroll up
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.