Google+ KULLANIM GARANTİ - Carre Wheels | Carre Jant | Türkiye'nin Lider Jant Üreticisi

KULLANIM GARANTİ

KULLANIM GARANTİ

Kullanım Garanti

Jantlarımız özel alaşımlı Aluminyum'dan üretilmektedir. Bu bolum altında belirtilen kullanım ve garanti koşullarının uygulanması güvenli sürüş ve uzun urun ömrü açısından önem teşkil etmektedir.

Kullanım Kılavuzu

 1. Jantınızdan güvenli ve konforlu sonuç almak için uygun servislerde balans ayarı yaptırınız
 2. Jantlarınızı mutlaka satın aldığınız serviste orijinal bijon ve somunlarıyla taktırınız
 3. Bijon ve somunu uygun tork değerinde sıktırınız. Bijon ve somun sıkmada uygun tork 90-110 Nm dir.İlk montajdan yaklaşık 500 kilometre sonra jantlarınızın bijon ve somun sıkılıklarını kontrol ettiriniz.
 4. Jantlarınızın yüzeyini yakıcı ve darbeli unsurlardan ( Kaynak Makinası, Jet taşı Motoru vb ) korumaya özen gösteriniz
 5. Jantınızda meydana gelebilecek dönme veya yüzey bozukluğunu engellemek için bozuk satıhlı , çukurlu yada tümsekli yollarda aracınızı yüksek süratte kullanmayınız
 6. Kaza sonucu jantlarınızda meydana gelebilecek ezilme veya kırılmaları tamir ettirmeyiniz. Jantlarınızın üzerinde talaşlı işlem, kaynak veya doğrultma gibi tadilat işlemi yaptırmayınız. Tamir edilmiş Jantları kesinlikle kullanmayınız
 7. Jantlarınızın temizliğinde aşındırıcı veya çizici temizlik malzemeleri yada asit , benzin , tiner veya gaz türü çözücüler kullanmayınız. Jantlarınızın temizliğini sadece duru su, sabun veya oto şampuanı ve uygun sünger veya fırça yardımı ile yapınız.
 8. Jantlarınızın nakliyesinde mutlaka orijinal ambalajlarını kullanınız
 9. Jantlarınızın parlak ve pürüzsüz boyasını uzun süre muhafaza edebilmeniz için , buzlanma sebebiyle tuz dökülmüş olan yollardan geçtiğinizde, jantlarınızı duru su ile temizleyiniz.

Garanti Şartları

 1. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 3 yıldır.
 2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi altındadır.
 3. Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda,tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.Malın tamir süresi azami 20 iş günüdür.Bu süre,mala ilişkin arızanın servis istasyonuna,servis istasyonunun olmaması durumunda,malın satıcısı,bayii,acentası,temsilciliği ithalatçısı veya imalatçısından birisine bildirim tarihinden itibaren başlar.Arızanın 10 gün içinde giderilmemesi halinde,imalatçı veya ithalatçı , malın tamiri tamamlanıncaya kadar,benzer özelliklere sahip başka bir malını tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
 4. Malın garanti süresi içinde , gerek malzeme ve işçilik , gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde , işçilik masrafı , değiştirilen parça bedeli veya başka bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.
 5. Malın;
  1. Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren,belirlene garanti süresi içinde kalmak kaydıyla , bir yıl içerisinde ; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi ya da belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması sonucu,maldan yararlanamamanın süreklilik kazanması,
  2. Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
  3. Firmanın servis istasyonunun,servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla,satıcısı,bayii,acentası,temsilciliği,ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla,arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,durumlarında,tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini talep edebilir. Bu maddenin ( c ) bendinde belirlenen raporun, tüketicinin başvuru tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde düzenlenmesi zorunludur.Tüketici, raporun belirlenen süre içerisinde düzenlenmemesi veya raporu kabul etmemesi halinde,tüketici sorunları hakem heyetine başvurarak mevcut durumun tespit edilmesini isteyebilir.
 6. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
 7. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'ne başvurulabilir.

Garanti Belgesi

scroll up
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.